Mirė se erdhėt nė Forumi Islam - AlbSelefėt.
Es-Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi Ue Berakatuhu! Ju mund tė Regjistroheni nė kėtė Forum Islam Regjistrimi ėshtė falas dhe ju kushton maksimumi 1 minutė kohė Klikoni kėtu pėr tu Regjistruar tek http://www.AlbSelefet.com/forum!

Postimet e Fundit:
Islami burimor i sjell paqe njerėzimit, kundershton terrorizmin-Adem AVDIU (Postuesi : Ergin Shala - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 55 - Ora: 12:37 - Data: 09-30-2014)           »          Njė mesazh pėr gruan (Postuesi : Besart Morina - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 53 - Ora: 12:04 - Data: 09-30-2014)           »          Cili eshte realiteti i selefizmit? (Postuesi : Ummu Rejan Olluri - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 31 - Ora: 11:55 - Data: 09-30-2014)           »          Selefizmi dhe selefijte (Postuesi : Ummu Rejan Olluri - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 40 - Ora: 11:05 - Data: 09-30-2014)           »          Ēfarė ėshtė pėrcaktuar nė Sheriat pėr mbartjen e veshjes gjatė namazit? (Postuesi : Seladin Musa - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 45 - Ora: 10:31 - Data: 09-30-2014)           »          Ta ruajmė lirinė fetare qė kemi pasur n'vend - hoxhė Zejd Haziri (Postuesi : Ramil Sherifi - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 79 - Ora: 01:18 - Data: 09-30-2014)           »          Si duhet t'i trajtojmė librat dhe kasetat e njerėzve tė devijuar (Postuesi : Ummu Rejan Olluri - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 53 - Ora: 09:57 - Data: 09-29-2014)           »          Cili ėshtė gjykimi pėr gruan qė lenė thonjtė tė rriten? (Postuesi : Besart Morina - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 58 - Ora: 09:47 - Data: 09-29-2014)           »          Defi dhe nashidet nė Bajram (Postuesi : Avni Xhemajli - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 56 - Ora: 09:25 - Data: 09-29-2014)           »          Vizitat dhe dhėnia e dhuratave pėr festėn e Bajramit (Postuesi : Driton Maroca - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 62 - Ora: 09:14 - Data: 09-29-2014)

Albselefėt
Rregullat- Albselefėt
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Rregullorja e Forumi-Islam
17 63
Kėtu do tė diskutojė vetėm Stafi pėr problemet qė mund tė ndodhin nė forum etj
Private 11 60
Rubrika e lajmėrimeve nga Staffi i Forumit dhe vėrejtjeve nga antarėt.
09-24-2014 20:07 Shko tek postimi i fundit
399 2,745
Diskutime Islame, pėrmbajuni argumentit.
07-25-2014 16:45 Shko tek postimi i fundit
162 2,288
Kur'ani dhe Sunneti
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Rreth Kur`anit dhe komenteve tė tij sipas metodologjisė sė Ehli Sunnetit.
08-24-2014 11:47 Shko tek postimi i fundit
189 432
Rreth besimit islam (Akides) sipas menhexhit tė Selefus-Salih.
09-28-2014 16:17 Shko tek postimi i fundit
447 1,099
Sunneti dhe Hadithi (1 Shikimet)
Rreth sunnetit dhe haditheve tė Rasulit (salallahu alejhi ue ala alihi ue sel-lem!).
2 Postimet e Fundit
09-10-2014 16:04 Shko tek postimi i fundit
341 1,292
Rreth fik`hut islam.
148 377
Kėtu flitet rreth jetės sė Rasulit (salallahu alejhi ue ala alihi ue sel-lem!), historisė islame dhe dijetarėve.
268 420
Shtyllat e Islamit
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Shehadeti (Dėshmija islame).
27 67
Namazi dhe rregullat e tij.
125 487
Zekati (rregulat e tij sipas Kur'anit dhe Sunnetit).
Nėn-Forume:
Sadakaja
08-05-2014 16:49 Shko tek postimi i fundit
18 47
Muaji i Ramazanit (1 Shikimet)
Agjėrimi i muajit tė ramazanit.
4 Postimet e Fundit
375 695
Kryerja e Haxhxhit dhe obligimet gjatė kryerjes sė tij.
08-07-2014 13:57 Shko tek postimi i fundit
32 86
Kėtu do tė gjeni artikuj dhe fetaua tė Dijetarėve Selefij nė lidhje me Xhihadin dhe rregullat e tij.
09-04-2014 11:45 Shko tek postimi i fundit
40 61
Menhexhi (metodologjia) Selefij
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
09-24-2014 19:07 Shko tek postimi i fundit
23 39
Temat Islame
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Kėtu postohen pyetje dhe pėrgjigje qė i janė drejtuar Dijetarėve tė Ehli Sunnetit, tė cilėt janė larg grupacioneve tė humbura.
5 Postimet e Fundit
2,069 2,775
Pyetje dhe Pėrgjigje (1 Shikimet)
Kush i di pėrgjigjet e pyetjeve tė parashtruara nė kėtė nėnforum, i lejohet t’i postojė fetvat e dijetarėve selefijunė, apo edhe tė postojė pėrgjigje nė mėnyrė tė pėrpiktė me argumente nga Kur’ani, Sunneti dhe Ixhmaja e Selefėve.
2 Postimet e Fundit
1,403 5,020
Kėtu do tė postohen kėshilla nga dijetarėt dhe poezi Islame tė cilat nuk janė nė kundėrshtim me Fenė apo Sunnetin.
2 Postimet e Fundit
877 2,488
E veēantė pėr Hoxhallarėt. Kėtu do tė postojnė Hoxhallarėt kėshillat e tyre.
33 68
Kėtu do tė postohet "Vetėm" ndonjė koment i thjeshtė i ndonjė Ajeti, shpjegim i shkurtėr i ndonjė Hadithi ose ndonjė fjalė e ndonjė Dijetari.
2 Postimet e Fundit
239 262
Popujt dhe Grupacionet e humbura
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Kėtu do tė postohet dhe flitet pėr tė gjithė ata persona tė cilėt i pasojnė dėshirat e tyre. Dhe rreth grupacioneve dhe tarikateve tė devijuara.
4 Postimet e Fundit
214 843
Rreth tė krishterėve dhe qėndrimi i Islamit rreth tyre.
53 87
Rreth ēifutėve dhe qėndrimi i Islamit rreth tyre.
Nga amar37
11-20-2010 23:12 Shko tek postimi i fundit
8 37
Multimedia Islame
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Video (1 Shikimet)
Video Islame, Kur'an, etj ...
3 Postimet e Fundit
981 1,905
Audio tė ndryshme Islame.
Nėn-Forume:
Kur`an,
Rukje
2 Postimet e Fundit
98 247
Kėtu postohen libra tė dijetarėve tė Ehli Sunnetit.
2 Postimet e Fundit
325 1,308
Audio ligjėrata nga Dijetarė dhe Hoxhallarė Selefij.
2 Postimet e Fundit
07-17-2014 12:49 Shko tek postimi i fundit
240 658
Kuize Islame / Programe tė ndryshme / Shėndetėsia dhe Shkenca
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Kuizi Islam (1 Shikimet)
Kuize Islame, pyetje rreth fesė pėr tė provuar aftėsitė tona.
182 697
Programe tė ndryshme pėr kompjuter, Foto, Logo etj.
04-09-2014 14:16 Shko tek postimi i fundit
186 755
Kėtu flitet rreth shėndetit dhe ēėshtjeve shkencore.
105 237
Gruaja dhe Familja
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Rreth femrės, familjes dhe rėndėsia qė i dha islami atyre.
4 Postimet e Fundit
269 687
Language / Dil / Jezik / Lugatun / Langue / Lingua/ Sprache
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
3 Postimet e Fundit
09-01-2014 13:15 Shko tek postimi i fundit
08-21-2014 17:21 Shko tek postimi i fundit
687 1,192


Top 7 Stats
Forumet mė tė Popullarizuara Temat mė tė Pėrgjigjura Temat mė tė Lexuara Postimet e Fundit
Pyetje dhe...  5020
Lajmėrimet dhe...  2745
Diskutime Islame  2288
Kėshilla tė...  1354
Besimi Islam  1099
Sunneti dhe...  1073
Kėshilla tė Arta...  800
Vjetėr 02 Riadusalihin (...  309
Vjetėr "URTĖSI" Kėshilla...  301
Vjetėr Nderrimi i Nick...  196
Vjetėr Selefėt -...  192
Vjetėr WebFaqe Islame  170
Vjetėr Thėnie Selefije  164
Vjetėr Mėsime LIVE nga...  141
Vjetėr Sadullah Bajrami,...  14728
Vjetėr WebFaqe Islame  13963
Vjetėr "URTĖSI" Kėshilla...  12681
Vjetėr Thėnie Selefije  11634
Vjetėr A jeni ju...  11497
Vjetėr Alban Malaj,...  11302
Vjetėr Dizajne nga JU,...  10918
Tema    Data, Ora  Postuar nga   Forumi
Vjetėr Islami burimor i...    30-09, 12:37  Ergin Shala   Kėshilla tė...
Vjetėr Njė mesazh pėr...    30-09, 12:04  Besart...   Motra Muslimane...
Vjetėr Cili eshte...    30-09, 11:55  Ummu Rejan...   Fet`ua nga Shejkh...
Vjetėr Selefizmi dhe...    30-09, 11:05  Ummu Rejan...   Fet`ua nga Shejkh...
Vjetėr Ēfarė ėshtė...    30-09, 10:31  Seladin...   Fet`ua nga Shejkh...
Vjetėr Ta ruajmė lirinė...    30-09, 01:18  Ramil...   Video nga Hoxha...
Vjetėr Si duhet t'i...    29-09, 09:57  Ummu Rejan...   Fet`ua nga Shejkh...
Vjetėr Cili ėshtė...    29-09, 09:47  Besart...   Fet`ua nga Shejkh...
Vjetėr Defi dhe nashidet...    29-09, 09:25  Avni...   Rreth Bajrameve
Vjetėr Vizitat dhe...    29-09, 09:14  Driton...   Rreth Bajrameve
Vjetėr Pagimi i...    29-09, 09:06  Driton...   Rreth Zekatit tė...
Vjetėr Personi pagoi...    29-09, 09:00  Driton...   Rreth Zekatit tė...
Vjetėr Disa tė varfėr...    29-09, 08:57  Driton...   Rreth Zekatit tė...
Vjetėr Kujt duhet ti...    29-09, 08:52  Driton...   Rreth Zekatit tė...
Anėtarėt e Rinj Top Postuesit Mė tė Falenderuarit
Mustaf...  29-09
Ibn Mustafa  29-09
Edon Islami  23-09
aniss en...  17-09
leda  08-09
Besart R...  07-09
benard...  02-09
Besart...  2049
Erald...  1616
Etheristi  1056
Sulejman...  1027
Feim...  978
IshModerato...  695
Agim Hyseni  669
Besart...  5921
Sabahudin...  3434
IshModerato...  2149
Abdurahman...  1776
Sulejman...  1471
Udhėzimi...  1447
Ilir Sahiti  1284

Ēfarė po ndodh ?
Anėtarėt aktiv nė kėto momente: 16 (0 Anėtarė dhe 16 miqtė)
Shiko kush ėshtė nė linjė
Numėri mė i madh i pėrdoruesėve online ka qėnė 140, Me Datė 05-21-2014 nė orėn 02:00.
Anėtarėt aktiv nė 24 orė: 502 (6 Anėtarė dhe 496 Mysafirė)
 Anėtarėt aktiv nė 24 orė: 502 (6 Anėtarė dhe 496 Mysafirė)
Hoxhallarėt - Administratorėt - Super Moderatorėt - Moderatorėt - Miqtė - Antarėt - Nė pritje pėr tu aktivizuar
Anėtarėt qė kanė postuar sot: 5
Forumi Islam - AlbSelefėt Statistikat
Forumi Islam - AlbSelefėt Statistikat
Temat: 10,592, Postime: 29,525, Anėtarėt: 2,999, Anėtarėt Aktiv: 184
I urojmė mirėseardhjen anėtarit tonė mė tė ri: Mustaf Shllaku

Pėrmban postime tė reja   Forumi pėrmban postime tė reja
Nuk pėrmban postime tė reja   Forumi nuk pėrmban asnjė postim tė ri
Forumi ėshtė i Mbyllur   Forumi ėshtė i mbyllur

Tė gjitha Oraret janė GMT +2. Ora Tani ėshtė 19:51.Vizituar:


Albselefet.net Testuar nga Norton Security Albselefet.net Testuar nga


Ndėrtuar nga www.AlbSelefet.com

Copyright 2007 - 2014
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara, me kusht qė tė tregohet burimi.
Albselefėt